opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • JerzyM73
    Rider
    • 2010
    • 602

    Jeśli ktoś dużo jeździ, albo chce przeznaczyć trochę więcej kasy to proponuję jak już wcześniej pisano Turanza ER 300 - dla mnie rewelacja w stosunku przyczepnośc / trwałość - zjeździęłm już dwa komplety. -żywotność około 80 tys, km
    W tym tygodniu zakupuję cały nowy komplet.
    O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
    Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

    Komentarz

    • g_jetson
      Classic
      • 2011
      • 32

      DCA napisał:
      Ciekawe teorie macie na temat opon. Dla mnie opona to opona. Dla mnie jest więcej magii... Pracowałem w sklepie oponiarskim i powiem wam, że na polskich drogach w pierwszej kolejności powiniście szukać opon wytrzymałych bo co z tego, że będzie o 5% lepsza na mokrej nawierzchni a służyła przez 2 miesiące a potem się poząbkuje bo nie jest przystosowana do naszych polskich dróg...
      Może coś w tym jest. Jeżdżąc na tych nowych Barumach też miewam podobne myśli. Możliwe, że kilkuprocentowe różnice ujawniają się w wyjątkowo ekstremalnych warunkach raczej nie osiągalnych dla przeciętnego Kowalskiego (np. na torze rajdowym). Pozatym moja ocena powyższych opon jest subiektywna (pi razy oko) i reprezentuje tylko moje odczucia.

      Komentarz

      • zepter00
        RS
        • 2008
        • 2304

        No nie wiem czy kilka procent. Czasem jest to kilkanaście.... dwadzieścia.... i może to oznaczać różnice między - podniesione ciśnienie ale samochód cały a podniesione ciśnienie i temat na forum: "Szukam części i dobrego blacharza lakiernika..." :? Może klient kupujący oponę, nie ma doświadczenia z dwudziestoma modelami opon, ale dlatego są testy, gdzie dokonuje się czegoś takiego, wykraczającego poza ludzkie pojęcia - pomiarów
        Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

        "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

        Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

        Komentarz

        • forester
          Classic
          • 2009
          • 4

          witam
          potzrebuję opon 205/55/16 do normalnej letniej jazdy
          ważne zeby dobrze zachowywała sie na mokrym no i cena też przyzwoita
          prędkośći max 140km/h

          proszę o opinię czy uniroyal czy conti premium sport
          :roll:

          Komentarz

          • Nexus6
            RS
            S_OCP Member
            • 2004
            • 4847
            • Volkswagen

            forester, Uniroyal
            With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

            Komentarz

            • g_jetson
              Classic
              • 2011
              • 32

              Podniesione ciśnienie ale chyba na torze bo trudno w polskich warunkach drogowych odczuć większą różnice. Zwłaszcza przy tych mocach jakie są w dużej większości profili .

              Komentarz

              • g_jetson
                Classic
                • 2011
                • 32

                forester, Bravurisy 2 też dadzą radę :P

                Komentarz

                • szkoda
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2005
                  • 22543

                  Zamieszczone przez g_jetson
                  forester, Bravurisy 2 też dadzą radę :P
                  dadzą, ale nie są zbyt dobre na mokrym.
                  saport techniczny baj DGW
                  była BKD+DSG '05 120kkm
                  była BXE '08 190kkm
                  no i nie ma :-)

                  Komentarz

                  • kkk
                    Classic
                    • 2010
                    • 30

                    opony letnie

                    A co myslicie o Dębicy PRESTO, lub Kleber Dynaxer HP 3

                    Komentarz

                    • krzysiek80
                      Ambiente
                      • 2010
                      • 182

                      ja oobiscie smigam na barum brilantis2 sa ok i nastepne tez beda brilantis2

                      Komentarz

                      • janusz35
                        Ambiente
                        • 2007
                        • 143
                        • Octavia II (1Z3)
                        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Ja już prawie byłem zdecydowany na uniroyale, ale kilka osób powiedziało mi, że są dośc głośne a gość w serwisie potwierdził że maja tendencję do "ząbkowania" i z tego wynika, że stają coraz głośniejsze z biegiem czasu. Teraz znowu się zastanawiam może continentale- troche droższe. Co do kleberów hp3 to mój kolega wypowiadał się o nich pozytywnie ale o wersji XL która chyba w sharanie.

                        Komentarz

                        • rkb
                          RS
                          • 2008
                          • 2152
                          • Rapid Spaceback (NH1)
                          • CYVB 1.2 TSI 110 KM

                          Jak juz przy oponach jakie cisnienie pompujecie NA TYŁ przy 4 osobach + full bagaznik? Wiem ze jest na klapce wlewu, ale nie ma jak to czyjeś doświadczenia
                          Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                          Komentarz

                          • Sev
                            L&K
                            • 2007
                            • 1295

                            Wracając do bieżnikowanych Glob-gum'ów, wczoraj miałem okazję sprawdzić je na naprawdę mokrej nawierzchni przy temperaturze ok. 5-6st.

                            Bardzo szybko tracą przyczepność i niechętnie ją odzyskują, jak płyną to w siną dal. Przy próbach przyspieszenia i hamowania zrywały przyczepność podczas przyspieszania przy 85km/h !!! (1.8T ok. 180KM, ok. 260Nm). Na żadnych innych oponach nie miałem tego zjawiska.

                            Hamowanie na mokrym ze 100km/h do zera ok. 80-85m.

                            Ogólnie, na suchym ocena w skali szkolnej 1-6 na 4-
                            Tak na mokrym 2= albo nawet pała.
                            6Y20VT codename FiA - v.1.5 - 213KM/339Nm
                            Polecam NETCAR.PL - Opony i Felgi, VAGSerwis.pl

                            Komentarz

                            • kabi_007
                              Rider
                              • 2011
                              • 412
                              • Octavia I (1U2)
                              • AXR 1.9 TDI PD 101 KM
                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                              Bieżnikowane opony to zło, kupiłem zimówki bieżnikowane z pewnego źródła i po 5 latach wyglądały tragicznie (popękane boki, gule zaczęły wyskakiwać, bieżnik nierównomiernie się ścierał i przez to z roku na rok były coraz głośniejsze). Pierwszy sezon były super, później było już tylko gorzej. Żona ma Klebery też 5 letnie i praktycznie nie widać zużycia, ale kleberki były kupione jako nówki. Nigdy więcej bieżnikowanych, :evil:
                              O1-->O3--> ?

                              Komentarz

                              • Skfarek
                                RS
                                • 2010
                                • 4795
                                • Octavia I (1U2)
                                • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                                Zamieszczone przez Sev
                                amowanie na mokrym ze 100km/h do zera ok. 80-85m.
                                łooo matko, za te 80 m to 1 z wieeeeelkim minusem :twisted:
                                Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                                6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                                Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                                Komentarz

                                • paisak
                                  Drive
                                  • 2010
                                  • 96

                                  A co myślicie o Pirelli P7? Słyszałem, że są dość głośne. Czy ktoś z Was jeździ na takich?

                                  Komentarz

                                  • Sunday82
                                    Classic
                                    • 2010
                                    • 24

                                    Mam Pirelli P7 od zeszłego sezonu i nie mogę na nie narzekać, faktycznie są troszkę głośne, ale nie na tyle żeby było to jakimś problemem. Jestem z nich zadowolony tym bardziej, że płaciłem super cenę. Jeżdżę sporo - opony mają już około 30 tyś i jest wszystko ok. Ja mogę je polecić.

                                    Komentarz

                                    • paisak
                                      Drive
                                      • 2010
                                      • 96

                                      Zamieszczone przez Sunday82
                                      Mam Pirelli P7 od zeszłego sezonu i nie mogę na nie narzekać, faktycznie są troszkę głośne, ale nie na tyle żeby było to jakimś problemem. Jestem z nich zadowolony tym bardziej, że płaciłem super cenę. Jeżdżę sporo - opony mają już około 30 tyś i jest wszystko ok. Ja mogę je polecić.
                                      Dzięki!

                                      Komentarz

                                      • janusz35
                                        Ambiente
                                        • 2007
                                        • 143
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Ja zdecydowałem się jednak na continental'e ale ojciec do swojego samochodu chce coś tańszego więc może coś podpowiecie FULDA ECOCONTROL czy KLEBER DYNXER HP3? 195/65r15 plusy i minusy.

                                        Komentarz

                                        • JerzyM73
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 602

                                          Zamieszczone przez paisak
                                          Zamieszczone przez Sunday82
                                          Mam Pirelli P7 od zeszłego sezonu i nie mogę na nie narzekać, faktycznie są troszkę głośne, ale nie na tyle żeby było to jakimś problemem. Jestem z nich zadowolony tym bardziej, że płaciłem super cenę. Jeżdżę sporo - opony mają już około 30 tyś i jest wszystko ok. Ja mogę je polecić.
                                          Dzięki!
                                          Żona ma założone nówki do Golga VI i faktycznie nie są za ciche ale wg testów Auto Świata wyszła najlepiej JA osobiście zakupiłem Turanzy ER 300 i jest super - mają lepsze właściwości jezdne na mokrym i suchym od P7 ale za to szybciej się zużuwają ale z doświadczenia wiem że 70 80 tys przejadą bez problemu.
                                          O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                          Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                          Komentarz

                                          • mdo1
                                            Rider
                                            S_OCP Member
                                            • 2007
                                            • 441

                                            Zamieszczone przez kabi_007
                                            Bieżnikowane opony to zło, kupiłem zimówki bieżnikowane z pewnego źródła i po 5 latach wyglądały tragicznie (popękane boki, gule zaczęły wyskakiwać, bieżnik nierównomiernie się ścierał i przez to z roku na rok były coraz głośniejsze). Pierwszy sezon były super, później było już tylko gorzej. Żona ma Klebery też 5 letnie i praktycznie nie widać zużycia, ale kleberki były kupione jako nówki.
                                            Kabi_007, masz chyba nieco wygórowane oczekiwania w mojej opinii.

                                            Widzialem conti, topowy model zimowek, po 6 latach (ok 80 kkm) wg mnie troche strach je bylo zakladac pomimo, ze bieznik byl ok, guma spekana, poparciala - wiem ze kolejny uzytkownik jezdzil na nich kolejne 3 czy 4 lata, ja balbym sie na nich pojechac troche szybciej a auto to byl Matiz, wiec raczej zabawka.

                                            Obecne letnie i zimowe zmieniam po 4 latach, co i tak mi sie wydaje dosc dlugim czasem uzytkowania, maja po ok 70 kkm każde, wygladaja jeszcze w miare, bieżnik sporo powyzej normy ale nie chcialbym sie przekonac przy jakiejs wiekszej predkosci, ze jednak mi sie wydawalo.

                                            Komentarz

                                            • picia136
                                              Rider
                                              • 2011
                                              • 374

                                              Muszę wymienic 4 sztuki opon w aucie. teraz posiadam 225/45/17 a chce zmienic na cos mniejszego w rozmiarze 215/45/17. Muszą byc ciche bo te co posiada strasznie chałasują powyrzej 80km/h
                                              Elektronika,SSWiN,CCTV,Informatyka,Akwarystyka

                                              Komentarz

                                              • granacik
                                                Ambiente
                                                • 2009
                                                • 249

                                                janusz35, u żony w samochodzie są Fuldy Ecocontrol. Uważam to za dobry zakup, co prawda zrobiły nie więcej niż 7 000 km ale nie widać znaku ścierania, są ciche, dobrze się prowadzą i hamują a także ładnie prezentują się na feldze. Rozmiar 195 /65/15.

                                                Komentarz

                                                • smajki
                                                  Classic
                                                  • 2009
                                                  • 21

                                                  Witam, czy użytkownicy Vredestein Ultrac Sessanta mogliby podzielić się opiniami na temat tej oponki Do mnie rozmiar 225/45/17 ale opinie z innych rozm też mile widziane. Bardzo będę wdzięczny za pomoc ponieważ czeka mnie zakup i zastanawiam się nad tymi gumami.

                                                  Komentarz

                                                  • brecha
                                                    Classic
                                                    • 2009
                                                    • 23

                                                    Zamieszczone przez Hiv
                                                    Powielem opinię co do Dunlopów SP Sport 01. Rewelacyjne oponki - niestety szybko sie kończą ;(
                                                    Przy jakim mniej więcej przebiegu się kończą bo jestem bardzo zainteresowany tymi oponami w rozmiarze 205/55/16 ?

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...